• Regulamin

        • REGULAMIN

          Szkoły Nauki Języka Polskiego

          „Slavia”

           

           

          1. Fundacja – Międzynarodowy Instytut Edukacji (dalej: Fundacja) z siedzibą w Warszawie jest organem założycielskim i prowadzącym Szkoły Nauki Języka Polskiego „SLAVIA” (dalej Szkoła). Fundacja mocą uchwały z dnia 1 sierpnia 2022 roku powołała do istnienia Szkołę i uchwaliła następujący Regulamin jej działalności.
          2. Szkoła działa w gmachu Polonijnego Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego KLASYK (dalej: PLON Klasyk) przy ul. Matuszewskiej 20, 03-876, wejście B, II piętro. Szkoła ze względu na swój rozwojowy charakter i potrzebę przystosowania się do rynku może zmienić ofertę edukacyjną (liczba, poziom, rodzaj, tryb, częstość kursów).
          3. W roku szkolnym 2022/2023 zajęcia odbywają się w cyklu dwusemestralnym. Rozpoczynają się 1 września lub, jeśli braknie wystarczającej liczby uczestników, od 1 października. Zajęcia odbywać się będą po zakończeniu lekcji w PLON Klasyk, raz w tygodniu, w piątki, od godz. 17.00 do godz. 18.30. Sekretariat PLON Klasyk obsługuje administracyjnie Szkołę. Kontakt: sekretariatplon@gmail.com, tel. (+48) 22 743 49 64, (+48) 22 780 23 00.
          4. Zarząd Fundacji powołuje kierownika Szkoły oraz jej nauczycieli, o ile spełniają warunki formalne i merytoryczne.
          5. W Szkole nauka języka polskiego odbywa się w grupach w sposób stacjonarny, a w razie nadzwyczajnych okoliczności także online.
          6. Rejestracja na kurs odbywa się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, zamieszczonego na stronie internetowej Szkoły: www.polski-dla-obcokrajowców.pl  oraz na stronie internetowej www.loklasyk.pl.
          7. Formularz rejestracyjny musi zawierać następujące dane: Imię i nazwisko Kursanta, jego datę urodzenia i aktualny adres zamieszkania, nazwę, rodzaj i poziom kursu, czas jego trwania, cenę oraz procedurę zmian. Dane te stanowią podstawę do sporządzenia umowy o naukę, zawieranej z Kursantem.
          8. Płatność jest potwierdzeniem, a zarazem zgodą na warunki przedstawione w Umowie oraz w regulaminie Szkoły.
          9. Opłatę za naukę należy wnieść w formie przelewu środków na konto bankowe Fundacji – Międzynarodowy Instytut Edukacji, ul. Bracka 18 m.13, 00-028 Warszawa, PKO BP SA Oddział 99 w Warszawie, 46 1020 1097 0000 7902 0188 4790, Nr IBAN: PL 46 1020 1097 0000 7902 0188 4790 z dopiskiem Slavia. Opłatę za kurs można uiścić także w Sekretariacie Szkoły, czynnym w godzinach trwania kursów językowych.    
          10. Aby zapisać się na kursy na poziomie A1, A2, B1, Uczestnik kursu jest zobowiązany do napisania testu i wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej z nauczycielem.
          11. Informacja o rozpoczęciu kursu jest przekazywana Uczestnikom za pomocą telefonu lub na adres poczty elektronicznej, wskazany przez Uczestnika kursu podczas zawierania Umowy. W razie podania nieprawidłowych danych kontaktowych podczas zawierania Umowy Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za przedwczesne rozpoczęcie kursu i opuszczenie zajęć przez uczestnika.
          12. Poprzez pozostawienie swoich danych kontaktowych (numeru/numerów telefonu, adresu poczty elektronicznej) Uczestnik kursu wyraża zgodę na otrzymywanie korespondencji informacyjno-organizacyjnej (SMS, e-mail).
          13. Szkoła zastrzega sobie prawo do wykorzystania w celach marketingowych zdjęć wykonanych podczas zajęć.
          14. Grupy są tworzone z uwzględnieniem poziomu języka, wieku i indywidualnych potrzeb uczestników. Grupa składa się średnio z 10 osób (minimum 5 osób, maksymalnie 15 osób).
          15. Szkoła zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu zajęć i/lub odwołania zajęć tylko z przyczyn od niej niezależnych (np. nagła choroba nauczyciela). Odwołane zajęcia będą przeprowadzone w innym terminie, uzgodnionym ze wszystkimi Uczestnikami kursu.
          16. Szkoła zastrzega sobie prawo do rozwiązania grupy i zaproponowania zajęć w innej grupie o tym samym poziomie nauki, jeśli liczba uczestników w grupie będzie wynosić mniej niż 4 osoby.
          17. Szkoła zastrzega sobie prawo zmiany nauczyciela w czasie nauki.
          18. Po zakończeniu kursu obowiązkowe jest napisanie testu. Pozytywny wynik (uzyskanie minimum 64% punktów) uprawnia Uczestnika kursu do kontynuowania nauki na następnym etapie.
          19. W razie jakichkolwiek życzeń lub uwag odnośnie organizacji zajęć, należy zwracać się do swojego nauczyciela, do sekretariatu Szkoły lub do Zarządu Fundacji.
          20. Słuchacz ma prawo składać podania  oraz skargi do Zarządu Fundacji. Termin rozpatrzenia wyżej wymienionych wniosków trwa 14 dni. W szczególnie trudnych wypadkach termin rozpatrzenia sprawy może wynosić 30 dni.
          21. Program kursu
          1. Zajęcia mają na celu rozwój czterech podstawowych sprawności językowych, czyli naukę:
          • mówienia
          • czytania
          • pisania
          • słuchania
          1. Wymienione sprawności językowe umożliwiają porozumiewanie się w języku polskim we wszystkich sytuacjach codziennych i zawodowych. Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne metody i techniki nauczania ze szczególnym naciskiem na komunikację.
          2. Zajęcia obejmują warsztaty fonetyczne, konwersacje, zajęcia literacko-kulturowe oraz plenerowe zajęcia kulturowo-historyczne. Uczestnik opłaca tylko zajęcia dydaktyczne. Inne dodatkowe zajęcia są zajęciami otwartymi i bezpłatnymi. Szkoła zastrzega sobie prawo do wszelkich zmian w grafiku zajęć dodatkowych.
          1. Cena kursu:
          1. Obejmuje koszt zajęć, materiały dodatkowe wykorzystywane w czasie zajęć (artykuły prasowe, literatura, nagrania audio, DVD, video), test kwalifikacyjny po zakończeniu kursu, certyfikat ukończenia kursu, zajęcia fonetyczne i kulturowe oraz konsultacje metodyczne.
          2. Każdy kurs składa się z zajęć dydaktycznych oraz dodatkowych zajęć, przewidziane w programie.
          3. Cena kursu obejmuje łącznie 32 godziny semestralnie (2 x 45 minut tygodniowo, 18 tygodni w semestrze).
          4. Koszt semestralnego 32-godzinnego kursu wynosi w 2022 roku łącznie 600 zł.
          5. Koszt kursu nie może zostać zmieniony w trakcie trwania nauki.
          6. Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 50 zł.
          1. Sposoby opłaty:
          1. za pomocą przedpłaty za cały semestr lub obydwa semestry;
          2. raz na miesiąc.
          1. Dla Uczestników kursu, którzy dołączają do grup podczas nauki, jest stosowany indywidualny system płatności, nie wyższy niż podstawowy.
          2. Szkoła nie przewiduje zwrotu opłaty za zajęcia opuszczone z winy Uczestnika kursu.
          3. Szkoła zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć lub zmiany ich terminu w nagłych przypadkach (choroba nauczyciela, przyczyny techniczne itp.). Data i godzina odpracowywanych zajęć jest ustalana z grupą.
          4. Uczestnicy, którzy nie zaliczyli testu końcowego, nie otrzymują certyfikatu. W razie konieczności Uczestnik może otrzymać Certyfikat uczestnictwa w kursie.
          5. Uczestnik ma prawo zrezygnować z kursu w dowolnym momencie poprzez złożenie Oświadczenia o rezygnacji. Oświadczenie należy złożyć w formie pisemnej do administracji Szkoły lub wysłać zeskanowaną kopię na elektroniczny adres Szkoły: www.loklasyk.pl, zakładka ……………………………………….
          6. W przypadku oświadczenia o rezygnacji z kursu na ponad 4 tygodnie od jego rozpoczęcia, student otrzyma zwrot wcześniejszej płatności za kurs, minus 30% opłaty za kurs.
          7. W przypadku oświadczenia o rezygnacji z kursu na mniej niż tydzień od jego rozpoczęcia, student otrzyma zwrot wcześniejszej płatności za kurs, minus 50% opłaty za kurs.
          8. W przypadku odstąpienia od Umowy (z inicjatywy studenta) w trakcie trwania kursu, Uczestnik ponosi wszystkie koszty związane z już przeprowadzonymi zajęciami. Oprócz tego Uczestnik ponosi również koszty związane z pozostałymi zajęciami w wymiarze 50% ich wartości. Jako zajęcia przeprowadzone określa się zajęcia/lekcje, które już się odbyły zgodnie z harmonogramem.
          9. Jeżeli odstąpienie od Umowy dotyczy uczestnictwa w kursie zorganizowanym dla cudzoziemców ubiegających się o zezwolenie na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (zezwolenie na pobyt) na podstawie kursów organizowanych przez Szkołę po otrzymaniu dokumentu pobytowego koszt rezygnacji wynosi 100% kosztu kursu.
          10. Jeżeli odstąpienie od Umowy dotyczy uczestnictwa w kursie dla cudzoziemców ubiegających się o wizę na terytorium Polski, w przypadku otrzymania wizy, koszt odmowy wynosi 100% kosztu kursu.
          11. Obywatele krajów, w których obowiązuje system bezwizowy co do wjazdu na terytorium Polski, którzy otrzymali potwierdzenie uczestnictwa w kursie, na podstawie którego mogą uzyskać wizę lub kartę pobytu (zezwolenie na pobyt), a następnie zrezygnowali z udziału w kursie, opłata za kurs nie podlega zwrotowi.
          12. W przypadku, gdy Uczestnik nie otrzyma wizy, która umożliwi mu wjazd na teren Polski na kurs językowy organizowany przez Szkołę, Szkoła zwróci kwotę zapłaconą za kurs, pomniejszoną o opłatę rejestracyjną (50 złotych) oraz opłaty manipulacyjne określone w Umowie. Zwrot jest możliwy tylko w formie przelewu bankowego w ciągu 90 dni. Uczestnik zobowiązany jest do napisania wniosku i przedstawienia dokumentu potwierdzającego negatywną decyzję konsulatu o wydaniu wizy.
          13. W przypadku intensywnego kursu (miesięcznego i dwutygodniowego) w związku z wcześniejszą rezerwacją w grupie - zwrot kosztów kursu jest niemożliwy
          14. Rezygnacja z kursu kupionego w ramach akcji reklamowej po specjalnej cenie i zwrot opłaty za naukę nie są możliwe.
          15. Przy rozwiązaniu Umowy uczestnik musi powiadomić administrację szkolną na piśmie nie mniej niż na trzy miesiące kalendarzowe wcześniej.
          16. W przypadku, gdy dokumenty dotyczące wizy/zezwolenia na pobyt, nie zostały otrzymane, Uczestnik ma prawo, za zgodą Szkoły, przekazać innej osobie wszystkie uprawnienia do uczestnictwa w zajęciach, które są w jej posiadaniu zgodnie z Umową. Opłata za zmianę Uczestnika wynosi 100 PLN i jest równa wydatkom poniesionym przez Szkołę w związku z wprowadzonymi zmianami.
          17. W przypadku niskiej frekwencji (mniej niż 70%), a także ponad sześciu nieuzasadnionych nieobecności z rzędu, Uczestnik zostanie wykluczony z kursu.
          18. Aby zrealizować program danego poziomu nauki i uzyskać zaświadczenie oraz certyfikat, należy ukończyć 2 semestry.
          19. Na zakończenie każdego semestru nauki organizowany jest egzamin wewnętrzny, na podstawie którego wystawiany jest raport semestralny, a po ukończeniu 2 semestrów raport końcowy oraz certyfikat ukończenia danego poziomu.