• Oferta

• Szkoła Nauki Języka Polskiego jako Obcego dla Obcokrajowców „Slavia”

Ukraińców, Białorusinów i zainteresowanych Słowian

do skutecznej nauki języka polskiego!

1. Grupa docelowa: przede wszystkim Ukraińcy, Białorusini, Słowianie. W kursach mogą uczestniczyć członkowie innych grup narodowych i etnicznych.
          2. Kadra: kursy prowadzą nauczyciele, którzy w Polonijnym Liceum Ogólnokształcącym Niepublicznym Klasyk uczą języka polskiego jako obcego. Maja dużą wiedzę i profesjonalne doświadczenie w uczeniu języka polskiego uczniów, którzy do Liceum przybywają bez znajomości języka polskiego. Uczniowie pochodzą z krajów położonych na wschód od Polski.
          3. Program kursu: nauka  czterech sprawności
          • mówienia
          • czytania
          • pisania
          • słuchania
          1. Cel. Wymienione sprawności językowe umożliwiają porozumiewanie się w języku polskim we wszystkich sytuacjach codziennych i zawodowych. Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne metody i techniki nauczania ze szczególnym naciskiem na komunikację.
          2. Cykl kursu: jeden rok, dwa semestry (18 tygodni w semestrze).
          3. Terminy kursu:
          • Semestr I: (wrzesień-styczeń), semestr II (marzec-czerwiec)
          • Planowany początek kursu: 2 września 2022 (drugi termin: 07 października)
          • Częstość: w każdy piątek, od godz. 17.00 do 18.30.
          1. Miejsce realizacji kursów: siedziba Polonijnego Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Klasyk, ul. Matuszewska 20, 03-876 Warszawa, wejście B, II piętro (www.loklasyk.pl).
          2. Kontakt i zapisy: Sekretariat PLON Klasyk obsługuje administracyjnie kursy. Kontakt: sekretariatplon@gmail.com, tel. (+48) 22 743 49 64, (+48) 22 780 23 00.
          3. Opłata za kurs:
          • Jednorazowa opłata rejestracyjna: 50 zł.
          • Za pierwszy semestr kursu: 600 zł. (możliwość opłaty w ratach)
          • Za drugi semestr: 600 zł. (możliwość opłaty w ratach)
          1. Poziomy kursów: A1, A2, B1.
          2. Absolwenci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu (na podstawie § 16 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych , Dz. U. poz. 652).
          3. Kursy odbywają się zgodnie z Regulaminem, dostępnym na stronie tronie internetowej Szkoły: www.polski-dla-obcokrajowców.pl.